
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Controller (PSE) |
| Max Supply Voltage | 57 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 8 |
| Operating Supply Current | 6 mA |
| Internal Switch | No |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$7.38114
Ext.Price$7.38114
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.38114 | $7.38114 |
| 10 | $5.78387 | $57.83870 |
| 25 | $5.38448 | $134.61200 |
| 50 | $5.16051 | $258.02550 |
| 100 | $4.94588 | $494.58800 |
